Co je collectif?

O nás a našem snu

Nadstandardní bydlení
Férové jednání
Žádané lokality
Flexibilní přístup
Náš cíl?

Chceme přinést stylové dostupné bydlení

Naším posláním je proměnit stávající zkostnatělý, neosobní a nákladný model bydlení ve městech. Věříme, že nový model bydlení ve městech nemusí nutně spořádat většinu vašeho měsíčního příjmu a přitom může být založen na komfortu, příjemné komunitě a bez netransparentních realitních kanceláří. Každý náš klient má svůj krásný soukromý pokoj a přístup do prostorných sdílených prostor jako je obývací pokoj a kuchyň. Při hledání nového bydlení procházíte džunglí, jednáte s mnoha majiteli bytů a realitními kancelářemi, přičemž každý subjekt má jiné zásady, pravidla, smlouvy a cenovou politiku. To znamená velkou časovou a finanční zátěž a velmi nejistý výsledek. S námi si pouze sbalíte kufry, seznámíme se, dohodneme se, a můžete se stěhovat!

Co nabízíme?

Co-Living – Šetříme čas i peníze

Vysoké nájemné v Praze pro mnohé znamená, nechtěný úbytek komfortu, život v lokalitě která se vám nelíbí a nepříjemný zásah do vašeho rozpočtu. Collectif tyto překážky boří. Poskytujeme takové bydlení po kterém sami toužíme. Po zkušenostech ze San Francisca, New Yorku, Londýna a Mnichova jsme nasbírali drahocenné poznatky a tím přišli na to jak dosáhnout komfortního bydlení, za rozumnou cenu v centrech měst! Zbavili jsme se všech poplatků, komisí, netransparentních nároků v nájemních smlouvách a nahradili jsme je zjednodušenou a levnější cestou k vašemu bydlení. Realitní kanceláře, majitelé bytů a realitní servery se nechtějí vzdát svých poplatků, přirážek a komplikovaných procedur, jelikož by přišli o zajímavé příjmy. My v Collectif vytváříme vlastní novou cestu, protože věříme, že moderní cesta k bydlení může být tak jednoduchá, levná a komfotní jako je objednávka zboží po internetu až před váš vchod.

CO-LIVING

Vytváříme zajímavou komunitu

Zažili jste nejistotu při hledání spolubydlících a následné rozpory s nimi? Základní princip našeho modelu bydlení je vytváření komunity. Chceme aby k nám patřili učitelé, inženýři, studenti a nebo třeba doktoři a tak vytvořit bydlení v rozmanité komunitě. S námi máte to nejlepší z obou světů; Nerušené soukromí vašich pokojů a otevřenou možnost se kdykoliv se pobavit se spolubydlícími v naší rozmanité komunitě ve sdílených prostorech.

JAK TO PROBÍHÁ?

Cesta k bydlení ve městě jak má být!

1. Vyberete si pokoj
Vyberete si jeden z našich domovů a vyplníte formulář a my se vám obratem ozveme.
2. Potkáme se
Osobně se setkáme a seznámíme, po dohodě vám váš pokoj rezervujeme.
3. Dostanete nabídku
Provedeme nutnou administrativu a zašleme vám nabídku.
4. Bydlíte!
Předáme si klíče a můžete se k nám stěhovat!
Proč jsme jiní?

Nastavujeme standard

Zda jste v Praze nováčci nebo nováččci ve sféře nájemního bydlení, my vám garantujeme bezbolestnou zkušenost. Naše férové a standardizované nájemní smlouvy, kvalitní správa nemovitostí a vysoce transparentní výpočet najemného tvoří naše základní hodnoty. Od samého začátku chceme přetvořit zkostnatělý a nepřehledný trh nájemního bydlení. S námi vstupujete do přátelského vztahu a komunity postavené na důvěře a spolehlivosti.

Atraktivní lokality

Dostupnost komfortního a hezkého bydlení v atraktivních lokalitách zní jako protiklad. Collectif jde proti proudu, my naše domovy hledáme v Pražských lokalitách, které jsou residenční, poblíž centra a jednoznačně atraktivní. Dostupnější a hezčí bydlení v krásných čtvrtích, ano my věříme, že to jde!

1
Flexibilita

Většina našich nájemních smluv je na 12 měsíců nebo méně. Collectif se tím pádem může stát vaším domovem nebo příjemným dočasným bydlením. Jdeme flexibilitě naproti a tak nabízíme plně zařízené pokoje s krásnými sdílenými prostory a prověřenými spolubydlícími. Žádné zdlouhavé procesy realitních kanceláří, nemáme rádi skryté poplatky realitních agentů a nemáme rádi svazující nájemní podmínky. Proto je tady Collectif: moderní, flexibilní a jednoduchá cesta ke krásnému bydlení!

Z
Férové nájemní smlouvy
Mnoho majitelů bytů, mnoho lokalit a realitních agentů, a hlavně nespočet nevýhodných a rozmanitých nájemních podmínek a smluv. Takto vypadá standartní cesta za novým bydlením. U nás je to obráceně! Máte jednu standardizovanou, férovou a flexibilní nájemní smlouvu a na výběr z mnoha různých lokalit. My jsme vaši pronajímatelé a vy jste našimi hosty.
Energie a poplatky

Přepisy energií na nájemce je minulost! Veškeré energie jsou hlášeny na nás a my vám je jednoduše vyúčtujeme. Žádná zbytečná administrativa. Vaše nájemné je tedy jedna všezahrnující částka bez skrytých poplatků a komisí. Flexibilní a jednoduché!

Kvalitní správa nemovitostí

Neshody s majitelem bytu ohledně oprav a dělení nákladů jsou u nás věcí minulosti! Když se vám u nás v bytě něco porouchá, jednoduše zavoláte naším technikům a oni to ihned uvedou do pořádku. V klidu bydlete a my se postaráme o všechny provozní otázky nájemního bydlení.

Další informace

Nejčastější otázky

Jak probíhá přihlašovací proces?
Velmi jednoduše. Vyplníte online přihlášku, a následuje osobní schůzka a rezervace vašeho pokoje. Mezi tím provedeme nutnou administrative a poté se můžete ihned stěhovat!
Můžu přijímat návštěvy?
Návštěvy jsou vítany. Je třeba se s námi domluvit a pouze nám představit na jak dlouho se u vás návštěva zdrží. Pro uskutečnění návštěvy vyžadujeme souhlas spolubydlících, abychom udrželi pohodovou atmosféru.
Jak se platí energie?
Jednoduše a transparentně! Již nebudete muset řešit přehlašování energií na vás po nastěhování do nového bytu. Veškerá administrativa a platby řešíme my. Energie rozdělíme proporcionálně k velikosti vašeho pokoje a zahrneme do vašeho měsíčního vyúčtování. Zaplatíte pouze jednu částku ve které je již zahrnuto nájemné, energie a domovní poplatky a tak na vás nečeká žádné nepříjemné překvapení, jako to bývá u klasických pronájmů.
Jak je to s kaucí?
Standardně se platí bezpečnostní depozit ve výši jednoho měsíčního nájmu. Pokud se rozhodnete bydlet s domácími mazlíčky budeme požadovat 2 měsíční nájmy.
Jak je to s koupelnami?
Většina našich jednotek má en-suite koupelnu. Pokud budete bydlet v pokoji bez vlastní koupelny, z pravidla jí budete sdílet pouze ve dvou.
Můžu bydlet s přítelem / přítelkyní?
Určitě! Pokoje pro dvě osoby bývají větší a mívají en-suite koupelny.
Jaké spolubydlící budu mít?
Všechny budoucí členy naší komunity pečlivě prověřujeme. Bereme v potaz trestní rejstřík, reference od předešlého pronajímatele a vždy provedeme krátký pohovor, ať máme jistotu, spokojenosti obou stran. Pokud vám přesto nebude vyhovovat spolubydlící garantujeme možnost přesunu do jiného bytu, k vaší spokojenosti.
Jak často se provádí úklid a co se uklízí?
Úklid provádíme jednou za týden. Náš tým uklízí veškeré sdílené prostory; kuchyňskou linku, vyneseme odpadkový koš, vytřeme podlahu, utřeme prach a kompletně uklidíme sdílené koupelny. Za příplatek 500 kč vám na vyžádání uklidíme i váš soukromý pokoj vcetně převlečení ložního prádla.
Můžu sdílet byt s přáteli?
Samozřejmě! Přived’te vaše přátele, podejte hromadnou přihlášku a my vám najdeme vyhovující byt.
Může se mnou bydlet domácí mazlíček?
Ano v nabídce jsou byty pro majitele domácích mazlíčků. Pro zachování komfortu ostatních spolubydlících se snažíme najít další spolubydlící s malíčky. Při nastěhování nicméně požadujeme 2-měsíční bezpečnostní deposit místo standardního 1-měsíčního depositu.
Co když chci ukončit nájemní smlouvu dříve?
Vždy přihlížíme k osobní situaci. Obecně platí, že strháváme váš bezpečnostní depozit při náhlém ukončení nájemní smlouvy před jejím řádném vypršení.
Platím nějaké poplatky?
Chceme zachovat jednoduchost a efektivitu a proto před nastěhováním zaplatíte pouze první a jediný členský poplatek ve výši 1800 Kč abychom mohli vaše nastěhování a zabydlení zařídit rychle a bez starostí! Potom již žádné poplatky, nikdo přece nemá rád poplatky.
Co vše je v nájmeném zahrnuto?
Můžete očekávat plně vybavený byt, připraven k nastěhování. Nájemné zahrnuje, energie, úklid, měsíční nájem, vybavení bytu, silnou Wi-Fi síť. Jednoduše vás nečekají žádné zbytečné poplatky nebo nečekané náklady na provoz a údržbu bytu.
Přijímáte kuřáky?
Naše domovy jsou nekuřácké. Pro komfort všech je zakázáno kouřit kdekoliv v prostorech našich budov. V případě porušení tohoto pravidla budeme muset ukončit nájemní smlouvu.
Jak si můžu zarezervovat můj pokoj?
Jednoduše vyplňte náš kontaktní formulář a my se vám ozveme s doplňujícími informacemi a dalšími kroky.
Jak probíhá prověrka členů Collectif?
Při prověrce nahlížíme do trestního rejstříku, přihlížíme k referencím od předešlých pronajímatelů a v poslední řadě provedeme krátký pohovor, abychom se seznámili a zjistili zda si budeme vyhovovat.
Bydlete v moderním stylu

Zarezervujte si jeden z našich pokojů

+420 737 954 364
info@collectif.cz

Zpracování osobních údajů

14 + 5 =